مدخل

بسم الله الرحمن الرحیم

قرآن کریم  (بر اساس قرائت حفص از عاصم در مصحف عثمانی) ۶۲۷۷ آیه دارد.

اگر روزی حداقل در یک آیه قرآن بیندیشیم حداکثر یک ۱۷ سال و چهار ۱۷ روز (۷۲ روز) به طول خواهد انجامید.

اغلب ما تاکنون یک یا دو ۱۷ سال از عمرمان سپری شده است و انشاءالله ۱۷ سالهای دیگری از عمرمان سپری خواهد شد. اما در میان مسلمانانی که از صدر اسلام تاکنون زیسته اند آیا می توان ادعا کرد که حتی یک دهم درصد از آنها درباره تمام آیات قرآن کریم در طول عمرشان لااقل یکبار تامل و تدبر کرده اند؟!

و آیا بعدی ها هم درباره ما همین را نخواهند گفت؟

و آیا پیامبر ص حق ندارد که در روز قیامت از ما به درگاه خداوند متعال گله کند که:

یا رب ان قومی اتخذوا هذا القران مهجورا

پروردگارا! همانا مردم من، این قرآن را مهجور قرار دادند

در سال جدید که ابتدا و انتهایش مزین به ولادت باسعادت کسی است که ولادتش کوثر، و وجودش مانع ابتر ماندن پیامبر اکرم -صلی الله علیه و آله و سلم- و دینش بود تصمیم گرفتم به یاری خدا راهی را آغاز کنم که اگر حدود ۱۷ سال دیگر زنده ماندم به پیامبرم عرض کنم که من لااقل یکبار در تمام سخنانی که از جانب خدا برایم آوردی تامل و تدبر کردم.

اگر شما هم مایل به همراهی هستید بسم الله

این کار را با کانالی در شبکه مجازی تلگرام آغاز کردم که از طریق لینک زیر می‌توانید این کانال را مشاهده کنید و همان زمان وبلاگی هم برایش راه انداختم و اکنون ان‌شاءالله تمام آن محتویات درون این سایت قرار خواهد گرفت:

https://telegram.me/YekAaye

چند نکته:

  1. قرار نیست به ترتیب قرآن جلو برویم.
  2. چون قرار است هرکسی خودش تدبر کند در ابتدای روز آیه را در کانال تلگرام قرار می دهم تا هرکسی خودش درباره آن تاملی کند سپس در اواسط احادیثی مرتبط با آیه و در پایان روز برخی نکاتی که حاصل تدبر در آن آیه است تقدیم می‌شود.
  3. از آنجا که اولین مفسر قرآن پیامبر اکرم و اهل بیت ایشان اند انشاءالله در هر آیه سعی می شود حداقل یک حدیث از ایشان نقل شود.
  4. اگر از منبعی استفاده شد حتما ذکر خواهد شد

اگر درباره آیه هر روز یا نکات مطرح شده نکته‌ای انتقادی یا پیشنهادی داشتید از طریق همین سایت ارسال فرمایید تا ان شاءالله از آن استفاده شود.اگر نکته شما مربوط به آیه خاصی بود در همان صفحه و اگر درباره کلیت سایت است ترجیحا در پایین همین صفحه مدخل مطلب خود را یادداشت فرمایید و اگر مایلید که مطلب کاملا شخصی فرستاده شود و در سایت منعکس نشود، به این نکته اشاره کنید ویا مطلب را از طریق آیکون ارتباط با ما در بالای صفحه ارسال فرمایید.

مسئولیت تمام مطالب این سایت و آن کانال (به شرطی که هک نشود!) برعهده حقیر (حسین سوزنچی) است.

و ما توفيقي الا بالله عليه توكلت و اليه انيب

شروع کار در شبکه مجازی تلگرام      ۱۳۹۵/۱/۳     ۱۲ جمادی الثانی ۱۴۳۷

Visits: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*